ERASMUS +

În perioada 31.03 – 06.04.2024, 10 elevi din clasele a VI a si a VII a, insotiti de doua cadre didactice au participat, in cadrul Proiectului  Erasmus +, cu numărul de referință  2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 Impreuna pentru un viitor mai bun! , la mobilitatea grupului de elevi, desfasurata la Colegiul Jean Lacaille in localitatea Bligny sur Ouche din departamentul Côte d’Or, regiunea Bourgogne-Franche-Comté, Franta.

Collège Jean Lacaille – Bligny sur Ouche
clg-jlacaille-bligny-sur-ouche.eclat-bfc.fr
Mobilitate-elevi-Franta

În perioada 17 – 23.03.2024, 5 cadre didactice, de la Scoala Gimnaziala nr. 1 Unteni, au participat, in cadrul Proiectului  Erasmus + cu numărul de referință  2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 – Impreuna pentru un viitor mai bun!, la cursuri de perfectionare organizate de Asociatia Edu2Grow in Finlanda.

Mobilitate-cadre-didactice – Finlanda

Curs-MAKE-TECHNOLOGY-YOUR-FRIEND

Curs-HARMONY-AND-LEARNING

Vizita-pregatitoare in Franta – pregatire mobilitate elevi.pdf

Prezentare-Proiect-ERASMUS+ – IMPREUNA PENTRU UN VIITOR MAI BUN!

Procedura selectie cadre didactice/elevi pentru proiectul Erasmus

Apel-selectie cadre didactice proiect ERASMUS+

Rezultate-selectie-participanti mobilitate Finlanda