![](https://scoalaunteni.ro/wp-content/uploads/2024/05/e.png)
În perioada 31.03 – 06.04.2024, 10 elevi din clasele a VI a si a VII a, insotiti de doua cadre didactice au participat, in cadrul Proiectului Erasmus +, cu numărul de referință 2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 – Impreuna pentru un viitor mai bun! , la mobilitatea grupului de elevi, desfasurata la Colegiul Jean Lacaille in localitatea Bligny sur Ouche din departamentul Côte d’Or, regiunea Bourgogne-Franche-Comté, Franta.
![](https://scoalaunteni.ro/wp-content/uploads/2024/05/College-2.png)
clg-jlacaille-bligny-sur-ouche.eclat-bfc.fr
![](https://scoalaunteni.ro/wp-content/uploads/2024/05/20240405_080553-1-1024x768.jpg)
![](https://scoalaunteni.ro/wp-content/uploads/2024/05/finlanda-1024x576.png)
În perioada 17 – 23.03.2024, 5 cadre didactice, de la Scoala Gimnaziala nr. 1 Unteni, au participat, in cadrul Proiectului Erasmus + cu numărul de referință 2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 – Impreuna pentru un viitor mai bun!, la cursuri de perfectionare organizate de Asociatia Edu2Grow in Finlanda.
Mobilitate-cadre-didactice – Finlanda
Curs-MAKE-TECHNOLOGY-YOUR-FRIEND
Vizita-pregatitoare in Franta – pregatire mobilitate elevi.pdf
Prezentare-Proiect-ERASMUS+ – IMPREUNA PENTRU UN VIITOR MAI BUN!
Procedura selectie cadre didactice/elevi pentru proiectul Erasmus
Apel-selectie cadre didactice proiect ERASMUS+
Rezultate-selectie-participanti mobilitate Finlanda