ERASMUS +

La data de 31.08.2024 s-a încheiat Proiectul  Erasmus +, cu numărul de referință  2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 Împreună pentru un viitor mai bun! care s-a desfășurat în școala noastră.

Experienta-Erasmus-si-la-Scoala-Gimnaziala-nr-1-Unteni

Diseminarea și Produsele finale ale proiectului se regăsesc în „Ghidul de bune practici” realizat de participanții în proiect.

Ghid-de-bune-practici-proiect-Erasmus.

Ghid-de-siguranta-pe-Internet-

Brochure-Bligny-sur-Ouche , Brochure-en-Bligny-sur-Ouche

Journal-Article-de-presse , Article-de-presse-EN

Brochure-BOTOSANI-FR , Brochure-BOTOSANI-EN

În perioada 31.03 – 06.04.2024, 10 elevi din clasele a VI a si a VII a, însoțiți de două cadre didactice au participat, în cadrul Proiectului  Erasmus +, cu numărul de referință  2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 Împreună pentru un viitor mai bun! , la mobilitatea grupului de elevi, desfășurată la Colegiul Jean Lacaille în localitatea Bligny sur Ouche din departamentul Côte d’Or, regiunea Bourgogne-Franche-Comté, Franța.

Collège Jean Lacaille – Bligny sur Ouche
clg-jlacaille-bligny-sur-ouche.eclat-bfc.fr
Mobilitate-elevi-Franta

În perioada 17 – 23.03.2024, 5 cadre didactice, de la Școala Gimnazială nr. 1 Unțeni, au participat, în cadrul Proiectului  Erasmus + cu numărul de referință  2023-1-RO01-KA122-SCH-000131832 – Împreună pentru un viitor mai bun!, la cursuri de perfecționare organizate de Asociația Edu2Grow în Finlanda.

Mobilitate-cadre-didactice – Finlanda

Curs-MAKE-TECHNOLOGY-YOUR-FRIEND

Curs-HARMONY-AND-LEARNING

Vizita-pregatitoare in Franta – pregatire mobilitate elevi.pdf

Prezentare-Proiect-ERASMUS+ – IMPREUNA PENTRU UN VIITOR MAI BUN!

Procedura selectie cadre didactice/elevi pentru proiectul Erasmus

Apel-selectie cadre didactice proiect ERASMUS+

Rezultate-selectie-participanti mobilitate Finlanda